IcExcellence

דף הבית | English

מצוינות בקהילה


הסקסופוניסט אלי דג´יברי ורביעייתו בקונצרט מיוחד לכבודם של דיירי המעון המוגן בית צ"יימס.
 

חלק בלתי נפרד מערכי הקרן כוללים נדיבות ואחריות.
אמני הקרן משתתפים במגוון פעילויות התנדבותיות בקהילה, ועוזרים בדרך זו גם בהרחבת "אפקט המצוינות".

הפעילויות נעשות לאורך השנה וכוללות קונצרטים במוסדות של ילדים או מבוגרים בעלי מוגבלויות, השתתפות באירועי גיוסי כספים לעמותות, הזמנת אוכלוסיות ספציפיות לפי בחירת האמן למופעים שונים (למשל נשים מוכות למופעים של יסמין גודר, ועולים חדשים לתיאטרון קליפה), הדרכת ילדים מצטיינים בישובי הפריפריה ועוד. הם כוללים גם פעילות התנדבותית רבה ומגוונת של האמנים לעזרת הקרן למצוינות בתרבות.

חלק גדול מפעולות ההתנדבות נעשה בשיתוף פעולה עם עמותת "רוח טובה" המסייעת לאמנים להגשים את תרומתם לקהילה בדרך הטובה ביותר.
www.ruachtova.org.il
 

במאי התיאטרון אבישי הדרי בחר להתנדב בגן לילדים בעלי צרכים מיוחדים. במשך עשרה שבועות אבישי ארגן בגן משחקי תיאטרון משולבים בסיפורים, ריקודים ועבודות יצירה. העבודה הסתיימה במסיבת פורים בה אבישי הקרין סרט וידיאו קצר בו תיעד את הפעילות המשותפת עם הילדים. זה היה פרויקט מרגש ששני הצדדים יצאו נשכרים ממנו.


פרויקט מלא השראה של מירית וינשטוק – אמנית הקרן בתחום עיצוב אופנה, שבחרה להדריך קבוצת נערות בגיל העשרה מרקע משפחתי קשה, שרצו ללמוד על אופנה. בסדרת מפגשים עם הנערות, הן למדו מושגי יסוד בעיצוב, התוודעו לנושאים כמו צבעוניות, סוגי אריגים, טכניקות ייצור, שיווק ומקורות השראה. במפגש האחרון ניתנה לכל נערה ההזדמנות להציג לקבוצה כולה את הדגמים שעיצבה.


מעצב התפאורה והתאורה במבי פרידמן תורם לקהילה במשך כל השנה בכך שהוא חולק את כישרונותיו המקצועיים עם ארגונים פילנתרופיים. במהלך השנים האחרונות הוא עיצב, למשל, את הבמה לאירוע המרכזי של עמותת "משאלת לב" המגשימה חלומות של ילדים חולים. האירוע נערך באולמות מרכזיים, בין היתר ב"היכל התרבות" בתל-אביב. במבי מעצב גם את האירוע השנתי המתקיים באמפי-פארק ברעננה ונערך על ידי "בית איזי שפירא" אשר מטפל בילדים בעלי נכויות ומוגבלויות, ועוד.


המוסיקאית דין דין אביב מתנדבת בקביעות להופעות באירועי התרמה שונים. בשנים האחרונות הופיעה בין היתר למען המרכז לנפגעות אונס ותקיפה מינית, בערב מיוחד למען פזית גל-עד – מוסיקאית בעלת צרכים מיוחדים, ובשני ערבי הזיכרון האחרונים לרון בראון – מוסיקאי שנהרג בפיגוע טרור בשעה שניגן במועדון לילה בתל אביב, בו היא שרה שיר שנכתב על ידו.


במאי הקולנוע תומר הימן החליט להקדיש את הקרנת הבכורה של סרטו "אאוט אוף פוקוס" לעזרה לאחרים. הסרט המרגש על הכוריאוגרף אוהד נהרין – מנהלה האמנותי של להקת המחול בת-שבע, ויועץ של הקרן למצוינות בתרבות – היה במרכזו של אירוע שמטרתו העלאת המודעות למלחמה באיידס. אל תומר הצטרפו באותו ערב אמנים נבחרים נוספים של הקרן – המוסיקאיות רונה קינן ודין דין אביב שהופיעו בשירה והמעצב עדי שטרן שיצר את הכרזה המרשימה של האירוע.


אמני הקרן למצוינות בתרבות מרבים גם בהתגיסות לסיוע לפעילות הקרן עצמה ולמינוף "אפקט המצוינות".

כך למשל הם משתלבים יותר ויותר בעבודת הצוותים האמנותיים ומסייעים לנו לבחור את המועמדים הבאים בתחומם – ירון גוטפריד הוא יועץ הקרן לתחום המוסיקה הקלאסית, עדי שטרן מייעץ בתחום התקשורת החזותית. עדי שטרן גם עיצב עבור הקרן את הניירת הרשמית והלוגו החדש.

20 מאמני הקרן חברו יחדיו לפרויקט רב היקף וחגיגי כדי לעזור לקרן למצוינות לגייס תרומות ולאפשר הרחבה של "מצוינות בקהילה". באירוע מרשים ומרגש בתחילת 2009 הם תרמו מכישרונם וזמנם ליומיים של הופעות ומפגשים עם הקהל.

במופע המרכזי, תחת הכותרת "איתקה" הופיעו במגוון שיתופי פעולה יחודיים ויוצאי דופן: המוסיקאי שלומי שבן, הסופר אתגר קרת, הזמרת והמלחינה רונה קינן, המלחין והמנצח גיל שוחט, הזמרת דין דין אביב, המלחין והמנצח ירון גוטפריד, חצוצרן הג´ז אבישי כהןזמרת האופרה חן רייס, סקסופוניסט הג´ז אלי דג´יברי, הפייטן ליאור אלמליח, צמד הנקשנים פרקדו- תומר יריב ועדי מורג. את האירוע כולו ביים במאי הקולנוע תומר היימן, ועל התפאורה והתאורה ניצח במבי פרידמן.

למחרת התקיימה סידרת מפגשים נדירים על אמנות ומאחורי הקלעים של תהליך היצירה עם האמנים הפלסטיים יהודית סספורטס וגל ויינשטיין, המאיירת וציירת הקומיקס רותו מודן, המעצב עדי שטרן והקולנוענים תומר היימן ודויד אופק. את ההזמנות איירה רותו מודן ועיצב עדי שטרן. 

להזמנה לחץ כאן
 

לקטעי וידאו של מופעי האירוע לחץ כאן

 

"אני רוצה להודות לכם על ההזדמנות הנהדרת הזו...זו הייתה בשבילי חוויה בלתי נשכחת. זכיתי לפגוש ילדים מקסימים שאני שמח שהצלחתי ליצור עמם קשר אישי קרוב... תגובתם של ילדים נפלאים אלו בזמן צפייתם בסרט הייתה מפתיעה ומרגשת במיוחד."

אבישי הדרי
 
 

 
  


מירית ויינשטוק בסדנה
 
  
 
 
 
 
 
 

לוגו הקרן, עוצב על ידי עדי שטרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזמנה לאירוע השנתי, איור מאת רותו מודן
© Copyright 2001 Israel Cultural Excellence Foundation (IcExcellence). All rights reserved.
Bleknet.com - בניית אתרים