IcExcellence

דף הבית | English

הקרן בתקשורת
לפניכם מבחר של מאמרים וכתבות המתפרסמים בתקשורת בארץ ובעולם על הקרן למצוינות בתרבות. הם מספרים על החזון, היוזמות השונות וההישגים, וכוללים ראיונות רבים גם עם אמני הקרן.
מאמרים נבחרים

"עושים סדר" עם בן כספית, 24.3.09

הקרן למצוינות בתרבות  

"אתם אנשים יפים" מסכם כספית את הראיון עם רחל מראני וירון גוטפריד על הקרן למצוינות בתרבות


 
 

Haaretz, Week´s end, 12.3.09
We give them fishing rods, not fish
By Tali Heruti-Sover
 

The greatest artists, even those who received support from the courts of kings, had always worked hard to promote themselves financially.   Michelangelo was wealthy because he kept initiating projects that generated income; brilliant Bach was endlessly involved in promoting himself to his sponsors; and Mozart offered subscription series for his concerti to obtain pay in advance.


מגזין The Marker, הארץ, 8.3.09
למנף את ההשראה  
טלי חרותי סובר
 
גם האמנים הגדולים ביותר, אלה שנתמכו על ידי חצרות המלכים, תמיד עבדו קשה למינוף כלכלתם. מיכלאנג´לו היה עשיר גדול כי הוא יזם עוד ועוד פרויקטים שהכניסו לו כסף. באך הגאון היה עסוק בעבודת שיווק עצמי אין-סופית מול הספונסרים שלו. מוצרט המציא את הסדרות המוסיקליות כדי לקבל את התשלום מראש.

הארץ, מגזין "שמנת" , 21.1.09
סוכני תרבות
ורד ברלל
"להעשיר את איכות חיינו בארץ, להציג את פניה היפות של ישראל בעולם, לעזור לאמנים להצליח לממש את עצמם, להגביר את השאיפה למצוינות בתרבות ובחברה הישראלית בכלל.... כשרון אמנותי הוא תנאי הכרחי, אבל לא מספיק למי שרוצה להתקדם ולהצליח"

ידיעות אחרונות, כלכליסט, 1.1.09
סטארט אפ תרבותי  
מאיה נחום שחל  
"שיטות הפעילות דומות באופיין יותר למגזר העסקי, ואנחנו רואים את האמנים כיזמים, כסוג של סטארט-אפ" אומרת מראני "מי שנבחר אינו מקבל מילגות, כספים או פרסים כמקובל בעולם האמנות, להיפך, הוא מתחיל לעבוד קשה- להיות יזם".

Coachletter - המגזין לקהילת המאמנים בישראל 28.12.08
אימון באמנות
ענת קלו לברון   
"שיתוף הפעולה בין הקרן לבין האימון הוא דוגמא יוצאת דופן לשימושים הנפלאים שאפשר לעשות עם הכלי הנהדר הזה שנקרא אימון. זה כלי שמאפשר לאנשים לפרוץ קדימה" 

Israel21c  8.7.08
 
Finding excellence in Israel´s artists
By Nicky Blackburn

Some of Israel´s most talented artists are now winning worldwide acclaim thanks to the help of IcExcellence, a unique Israeli foundation that offers artists tailor-made programs to advance their careers.  
 


ידיעות אחרונות 13.7.2007
דיוקן האמן כיזם צעיר
סבר פלוצקר
הימים שבהם יכלו אמנים צעירים שאפתניים להתכנס בד´ האמות של אמנותם ולהשאיר את ניהול ענייניהם הכספיים וקידום הקריירה שלהם בידי נותני חסות עשירים עברו ללא שוב. במאה ה-21 אמן צריך שיהיה לו ידע בסיסי בניהול הקריירה. 

 מגזין The Marker, הארץ 24.3.06

הפקולטה להנדסת כוכבים
 
עינב בן יהודה  

לא רק הכישרון קובע: כל ההבדל בין אמן כושל לכוכב עתיר רווחים הוא לפעמים בניהול. הקרן למצוינות בתרבות משקיעה בהדרכת אמנים הלומדים כיצד לנהל את הקריירה שלהם. אם שמעתם על המנצחים גיל שוחט וירון גוטפריד, והזמרים שלומי שבן ורונה קינן, זה אולי סימן שהניהול עובד גם כאן. 
 

להמשך המאמר


Feature Article - Haaretz and Herald Tribune , 5.5.05


The Chosen People
By Aviva Lori

This is not a fund for the struggling anonymous artist, nor is it for raw talent. Rachel Marani´s exclusive Foundation for Cultural Excellence handpicks Israeli talents already working in their field and takes them one step further.
 
 
 

מוסף ערב חג פסח
, הארץ, 22.4.05

היחידה לחקר הגדולה - רחל אימנו

חגי חיטרון

הקרן למצוינות תרבותית של רחל מראני מאתרת יוצרים ישראלים מוכשרים ומצליחים, בונה להם תוכנית עסקית, מציבה להם יעדים ארוכי טווח, פותחת להם דלתות בחו"ל ותומכת בהם כלכלית. חשוב מכל, היא מגבשת אותם ליחידה המובחרת של התרבות הישראלית.
 
  

Feature Article - Haaretz and Herald Tribune ,30.5.03

In Search of the New Barenboims
 
By Haggai hitron

 "We believe Israel´s cultural strength has not yet received full international expression. In our assessment, within a few years the reservoir of talents here can, thanks to serious, well-planned direction, put Israel into a leading position in the world cultural arena." 
Feature Article - Jerusalem Post, 20.03.2003

Fairy Godmother Foundation
 
By Gila K. Hoffmann

"Like Cinderella, sculptor and installation artist Yehudit Sasportas, theater director Avishay Hadari, members of Clipa Theater, fashion designer Mirit Weinstock, and pianist, baritone and conductor Dan Ettinger, among others, have all worked hard in a demanding environment.
And now they have been visited by a fairy godmother..."
 


continue Article 
  

Feature Article - Jerusalem Post, 31.12.03

IcExcellence Gets Harvard Distinction
 
By Viva Sarah Press

"The Israel Cultural Excellence Foundation (IcExcellence), founded and directed by Rachel Marani, was recently awarded the 2003 Leadership Formation Award by the Harvard Club of Israel, Harvard Business School Alumni Association of Israel, the Wharton-Penn Club of Israel, and the University of Pennsylvania Alumni Club of Israel. The annual prize is given to those who promote social change in Israel in the field of culture."
  

ידיעות אחרונות, 27.1.04

קרן אור
 
מירב יודלביץ´

"הקרן למצוינות בתרבות מלווה אמנים ישראלים בולטים בתחומם עד לקצה מסלול ההמראה. הנסיקה היא רק עניין של זמן. בימים בהם נדמה כי שמים את האמנות בצד, יש מי שמשקיע בהון האנושי והתרבותי של ישראל".
  
© Copyright 2001 Israel Cultural Excellence Foundation (IcExcellence). All rights reserved.
Bleknet.com - בניית אתרים