IcExcellence

דף הבית | English

אופי הפעילות והיישום

הקרן למצוינות בתרבות מאמינה כי כישרון גדול הוא תנאי מוקדם והכרחי, אבל אין בו די בפני עצמו והוא אינו מהווה ערובה למצוינות ולהצלחה. לפיכך, היא מעודדת את האמנים לקחת אחריות על מימוש חזונם ומציאות חייהם ולנקוט בצעדים שיקדמו את הקריירה שלהם - לטובתם האישית ולמען החברה. בעודם מתקדמים בנתיב זה, הקרן למצוינות מלווה אותם ומספקת להם עזרה והכוונה, באמצעות מודל מקורי וייחודי בעולם שפותח לאורך השנים. לתפיסתנו, מצוינות איננה הגדרה לתחרותיות, מושלמות או לרדיפה אחר ההצלחה; אנו מגדירים את המונח "מצוינות" במובנו הרחב ביותר - כהתגלמות ערכים נבחרים של גדולה, הכוללים, למשל, אחריות, יושרה ונדיבות.

המודל:
אנו מאמינים כי התקדמות משמעותית היא תמיד תולדה של חופש בחירה, חיפוש הזדמנויות והאומץ לשנות. הקרן למצוינות עצמה מממשת ערכים אלה תוך שהיא מנווטת כל העת בין שני קטבים: כלליו של עולם העסקים ורוח היצירה החופשית. מעצם היותה כזו, היא מציבה בפני אמניה אתגר דומה - היא מציגה בפניהם מסגרת ברורה שבתוכה יש לפעול, ובו זמנית מעודדת אותם להגדיר אותה מחדש ולשאוף כל העת לפריצות דרך. היא מספקת הנחיות ברורות, אולם נחושה להימנע מאופני פעולה מוגדרים מראש, כדי לשמר רעננות ולהבטיח גמישות.

הקרן למצוינות בתרבות היא חממת גידול של אמנים: היא מהווה סביבה מגוננת ועם זאת מאתגרת, אשר משמשת גם כמעבדה לתרגול ולהעמקת ההבנה של כללי המשחק ב"חיים האמיתיים".

מודל הטיפוח משכיל לעשות שימוש בעוצמה הסינרגטית של הכישרונות הגדולים שקובצו יחדיו, תוך שהוא מאפשר יצירה של תוכנית אישית תפורה במיוחד עבור כל אחד ואחד מחברי הקבוצה.

הוא כולל סל של אפשרויות והזדמנויות מגוונות שמהן יכולים האמנים לבחור, ובה בעת מעודד אותם להעלות רעיונות חדשניים ומקוריים אשר מקדמים את חלומותיהם ומרחיבים את חזון הקרן.

תודות לאינספור השילובים האפשריים, כל שיתוף פעולה בין אמן לבין הקרן למצוינות הוא תמיד ייחודי ואישי. מעצם מהותו, המודל מאפשר לכל אמן להשפיע ולהגדיר מחדש את אופן השותפות ואת אופי יישומה. עדויות האמנים ממחישות בבירור את העושר וגיוון החוויות.

פעילות קבוצתית:
הקרן למצוינות בתרבות גיבשה מסגרת של מספר מפגשים שנתיים ושל שני סמינרים, שנקראים "האמן כיזם". בסביבה מוגנת ותומכת, האמנים פוגשים עמיתים מצטיינים מתחומי אמנות שונים, דנים באתגרים ובמשימות שניצבים בפניהם, מקשיבים לעצות וחולקים רעיונות. הם נחשפים לתובנות ולנושאים חדשים שמוצגים על-ידי מומחים משלל דיסציפלינות, כגון עולם העסקים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אימון אישי ופילוסופיה, ואשר מיועדים להעשיר את החשיבה ונקודת המבט הכוללת שלהם. בנוסף, ניתנת להם ההזדמנות ללמוד ולרכוש ניסיון בתחומים הפרקטיים הנחוצים לצורך קידום הקריירה, כמו תכנון אסטרטגי, פרזנטציה, שיווק, מיתוג ועוד. סביבה מיוחדת זו מעודדת לימוד, העשרה, בניית קשרים ויצירת שיתופי פעולה אמנותיים חדשים.

קידום אישי:
הקרן, בשיתוף עם כל אחד מהאמנים, מגבשת תוכנית קידום אישי שמתאימה לתחום האמנותי שבו עוסק האמן, לאישיותו ולצרכיו המקצועיים, ושמקדמת את חזון הקרן למימוש מצוינות תרבותית.

הקרן תמכה ותומכת בעשרות תוכניות מגוונות של קידום קריירה וקידום אמנותי, הן בישראל והן בעולם. אלה כוללות לימודים גבוהים באוניברסיטאות יוקרתיות ברחבי העולם, מפגשים עם מנטורים בינלאומיים בארצות שונות, שהייה במרכזי אמנות חשובים - למשך פרקי זמן שנעים בין מספר שבועות לשנה, השתתפות בכנסים בינלאומיים, קורסים מקצועיים, לימודי העשרה מגוונים; שפות זרות, תוכנות מחשב מקצועיות, הקמת אתרי אינטרנט ועוד ועוד.

בנוסף, הקרן מאפשרת ומעודדת מפגשים עם מומחים לאורך כל השנה לצורך ייעוץ כללי או עבור תהליכים מעמיקים יותר של ייעוץ עסקי ואימון אישי.

בהתאם למודל ותפיסת העולם של הקרן, התמיכה איננה כוללת פרסים או מלגות, או סיוע כספי לפרויקטים אמנותיים. היא מתמקדת תמיד בתוכניות שמעניקות לאמן כלים רבי ערך לשידרוג יכולותיו. גישה זו משיגה תוצאות מיידיות, וגם השפעה מתמשכת לשנים רבות קדימה בעתיד. 
 
עוד פרטים על החזון, הפעילות והאמנים בראיון עם בן כספית ב"עושים סדר"
© Copyright 2001 Israel Cultural Excellence Foundation (IcExcellence). All rights reserved.
Bleknet.com - בניית אתרים